Pusťte si těchto 6 filmů a obraťte svůj život o 180°

Mám ráda inspirující filmy a ráda si nechám od známých dobrý film doporučit. Je pravda, že člověk na sledování filmu musí mít dostatek času, mít náladu a být především hlavně klidu, proto, aby ho mohl plně vnímat. Poslední dobou se mi času nedostávalo. Moc práce, anebo mě syn tak zaměstnával, že jsem s každého filmu či seriálu měla trhanec.  Nyní přes období velikonočních prázdnin jsou děti pryč a já měla čas se ponořit hlouběji opět do své práce a našel se i čas na nějaký ten film, který mě nakopnul, jak se říká kupředu.

Již kdysi jsem měla oblíbené filmy, které dokáží namotivovat k tomu jít a něco dokázat. Skvělou inspirací byly také skutečné příběhy těch, kteří již něco dokázali. Takové filmy ráda vyhledávám stále. A tak jsem našla těchto 6 skvělých filmů, které mě dokázali zasáhnout natolik, že si troufám říci, že změní člověku celkový pohled na svět, na sebe i jeho okolí a ještě se pobaví.

Pokud podnikáte a hledáte motivaci do dalších dní, či potřebujte restart, když se zrovna nedaří, doporučuji vám shlédnout film, ZAKLADATEL.

Tento film mě zůstane v hlavně hodně dlouho. Je o člověku, který začínal jako prodejce mixerů (stejně jako jsem začínala i já, když jsem hledala svou cestu ode dveří ke dveřím k srdci zákazníka) a totálně bezúspěšně. Ne, že by nebyl hlavní hrdina dobrý prodejce, ale potřeboval něco, v co sám uvěří, aby to mohl prodat. Když poznal Meca s Donaldem a jejich úžasný koncept prodeje na rychlou obsluhu zákazníka ve stravování, věděl, že tohle je ta příležitost, kterou prostě musí jako prodejce využít a jít do toho. Jakým způsobem se postaral o to, že je nyní jedním z nejbohatších lidí světa, se můžete podívat v tomto filmu, který je natočen podle skutečné události. I když se s praktikami, které hlavní hrdina pro zbohatnutí použil, neztotožňuji, dokázal mi tento film ukázat, kde mohu více přitvrdit.

Další neméně motivující pro mě byl film 12 PODMÍNEK DĚDICTVÍ, který poukazuje na to, že dnes ti, kteří mají mnoho peněz na rozdávání, bývají svým mamonem zahledění natolik, že si neuvědomují, že jsou okolo nich lidé, city, prosby o pomoc atd. Peníze jsou důležitou součástí našeho života. Ano, za peníze se dá pořídit vše, nač si jen pomyslíme, ale je to opravdu tak? Hlavní hrdina, rozmazlený vnuk, zdědil po svém dědečkovi část dědictví, ale pro jeho získání musí splnit 12 jeho podmínek, které jemu i divákovy velice prospějí.  A jdeme k další inspiraci a k dalším úžasným filmům.

„Stačí, když pomůžeš 3 lidem a ti zase dalším 3, to je 9 a ti zase dalším třem atd.“ Toto je výsledek referátu studenta základní školy na téma: „Udělej něco proto, aby byl svět lepší“. On to dokázal! Díky myšlence malého chlapce, která ze začátku vypadala, jako když se nevydařila, spustila se po celém světě ohromná řetězová reakce. Film nese všeříkající název „POŠLI TO DÁL“. Dodnes odkaz malého chlapce, který obětoval i svůj život pro to v co věřil, koluje po celém světě. K tomuto filmu doporučuji především ženám (maminkám) kapesníky. Já ronila jako želva. Pomáhat nezištně druhým, přináší mnohem více, než si kdo umí představit. Tímto se řídím i já.

Pokud vás chytnou deprese, nebo máte chuť už se vším praštit, říkáte si, že se nic nedaří a jste k ničemu. Pak si zkoukněte naprosto fenomenální film s názvem „NEDOTKNUTELNÍ“. Jako z tohoto filmu jsem si opravdu sedla na prdel a ohromný klobouk dolu. Navíc film je dle skutečné události a dle životního příběhu, což ve vás zanechá určité uvědomění si. Je pravda, že na to že film není v podstatě humorný, tak jsem se třískala smíchy jako blázen. Jiný člověk by se v situaci hlavního hrdiny urazil, či rozplakal, kdyby ho někdo v jeho handicapu ponižoval, ale hlavní hrdina v roli bohatého může, který skončil po nehodě na invalidním vozíku s 24 péči a může hýbat jen hlavou, je naprosto smířený se svým stavem. Navíc když si najme svého nového osobního asistenta, který je navíc naprostý buran, začne opravdová jízda a opravdový život. Naprosto fantastický film a ohromné otevření očí pro pochopení, že ať se nám v životě děje cokoliv je to jen naprostá blbost a je třeba žít a vzchopit se! Tento film bude hodně dlouho mým oblíbeným filmem.

Víte, mám okolo sebe několik lidí, kteří si stále přesto na něco stěžují. Ať to je na rodinu, partnera, nebo práci. Nebo si říkají: „Proč zrovna já mám takovou smůlu na…….“, nebo „Přesně jsem věděl, že se tohle stane mně“. Ano všechno v našem životě prostě tak má být, přesně tak se to má stát. Jsou i tací, kteří si v hloubi duše něco vysní, přejí, vizualizují, a když to pak mají před očima, na dosah, tak jsou nespokojení, protože chtějí víc a víc a málo se dívají okolo sebe, přehlídnou to, co už před sebou celou dobu mají. Tento film jsem si musela po zhlédnutí, jak se říká nechat trošku v sobě uzrát, je dost na přemýšlení, i proto, že to není TOP film nominovaný na Oskary, je opravdu velmi užitečný pro každého. Dle mého by ho měl každý vidět. Opět jsem si i já mnoho věci v sobě uvnitř přehodnotila. Film s názvem DÁLNICE 60, je sice trošku nadnesený o to více poučný pro uvědomění si.

No a jaký film závěrem? Asi ten nejlepší? Kde by byl náš život, kdybychom začali trošku více riskovat, kdybychom každé poslední NE, které jsme za poslední dobu vyslovili, změnili na slovo ANO. Umíte si představit, o co všechno se vlastně v životě připravujete? Je pravda, že musíte důkladně veškeré životní nabídky a pozvánky zvažovat, ale zkuste se zamyslet nad tím, kdybyste od teď na každé NE řekli ANO. Stejně odmítavý byl i hlavní hrdina (skvělý herec JIM CARREY), v roli úředníka, který život přežíval, než, aby opravdu žil. Skvělý film YES MAN, vám humornou formou ukáže, jak se dokáže jednomu člověku změnit život o 180° během jednoho večera, kdy dostane za úkol od té chvíle říkat na vše jen ANO.

Přeji vám všem, aby se vám filmy líbily, a hlavně věřím, že ve vás nechají mnoho pozitivního do dalších vašich dnů, ale i životů. Napište mi, jestli a jak Vás tyto filmy ovlivnily.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *