Již delší dobu jsem chtěla napsat svůj první článek na tento nový blog, který je věnovaný motivaci a seberealizaci, díky které jsem se vyburcovala k tomu, jít a začít ve svém životě dělat věci trošku jinak. Vždy jsem byla tak trošku fantasta. Jako malá jsem si myslela, že žiji v pohádce a život bude procházka růžovou zahradou. No myslela jsem , že až budu velká, budu bohatá a potkám svého prince.-DDD No, která malá holčičí dušička takto nesní?

No, tak teď se vrátím zpět do reality, kde je plno uspěchaných lidí, kteří se leckdy do úmoru honí za příplatky o přesčasech.  Leckdy pracují od rána do noci, bez vysokých hypotečních úvěrů by se nedalo pomalu bydlet a bez půjček si nekoupí ani nové auto. A princové? No ty jsou přeci na draka.-)

Ale je tu přeci jen něco, co mi ukázalo cestu, jak se velkému chaosu a nezdarům vyhnout. Jsou to moje oblíbené knihy, které vám chci představit a doporučit. Myslím, že nejedna z vás dam, by si je určitě také oblíbila. Některé jsem přečetla již několikrát a pořád se k nim vracím. Tyto knihy mají v sobě jednu obrovskou sílu, a to uzdravit vaše sebevědomí, pomoci tzv. nakopnout váš start v podnikání a ukázat vám cestu. Díky těmto knihám jsem přestala věřit na náhody. Věřím, že vše, co se nám v životě děje jsme si vlastně do svého života přitáhli sami svými myšlenkami, strachy a starými zkušenostmi. Ale také máme opravdu velkou možnost mít vše, co jen chceme. Jen nesmíme sedět (jako Baby z filmu „Hříšný tanec„), v koutě a musíme jít a vše konat na maximum, ať je to cokoliv.

Ráda se vždy inspiruji těmi, kteří již něco dokázali a nebo mají podobné cíle i životní vize. Pokud chcete být v životě úspěšní, čtěte o úspěších druhých, pokud máte strach z neúspěchu, poslouchejte všechny okolo, jak vás odrazují, poslouchejte pouze svůj vnitřní hlas.

A nyní k jednotlivým titulům:

Největší motivační knihou je pro mě kniha „Tajemství“ – od úžasné autorky Rhonda Byerne – (pozor pojednání této skvělé knihy najdete i pod tímto názvem – Tajemství – na Youtube.cz). Pokud jí nechcete číst, máte zde možnost zaposlouchat se do vyprávění předních velikánu o tom, jak objevili tajemství svého života. Spoustu z vás tuto knihu již zná, četla, nebo o ní slyšela. Je skvělá.

Velký skok – je kniha věnovaná všem podnikavým ženám i mužům a pomáhá jim v jejich STARTAPU. Určitě vás motivuje k tomu, být úspěšný a vše zvládnout k vlastnímu prospěchu. V knize najdete i spoustu reálných příběhů těch, kteří se k velkému skoku odhodlali.

Síla přitažlivosti – je moc nádherná kniha, která vám do hloubky přiblíží vaši schopnost přitáhnout si k sobě do života jen to nejlepší a přestat přitahovat nezdar a obavy. Kniha pojednává o 5 krocích, které vám přilákají do života bohatství, štěstí a úspěch.

Mám oblíbené i knihy, které motivovali celý svět a jsou celosvětovými bestselery:

Muž, který chtěl být bohatý – cesta k moudrosti a bohatství. Kniha vypráví poutavý příběh mladého muže, který se seznámí se starým podivínským milionářem, který mu postupně objasňuje vše o tom, jak se stál v  jednotlivých krocích bohatým a tedy i moudrým. Tím nejdůležitějším uvědoměním si v této knize je, že všechny události v našem životě jsou vlastně zrcadlovým obrazem našich myšlenek.

Mnich, který prodal své Ferrari – opět naprosto úchvatný příběh milionáře, který se jednoho dne rozhodl stát mnichem a našel svojí vlastní cestu ke štěstí a naplnění. Tato kniha hodně poukazuje na uhoněné podnikatele, kteří pracují od nevidím do nevidím, a ano jsou i bohatí, ale za jakou cenu – za cenu vlastního zdraví a života. Určitě stojí za přečtení.

Dej a bude ti dáno – skvělé pojednání o tom, že v životě abychom dostali to co chceme, se musíme naučit také dávat. Opět skvělý poutavý příběh, který vás dostane do velkého uvědomění si svého života a moci ho měnit.

21 zlatých pravidel  – tato knížka mě nadchla především tím, že je možné do ní jako do diáře zapisovat své pocity, přání a vize. Něco jako můj osobní diář plánu a snů.

Věřím, že se vám knihy budou líbit a budete plni štěstí a moudrosti a poznáte i své bohatství nejen finanční, ale i to vnitřní, které v sobě každá z vás uchovává.

 

Tento příspěvek je umístěn v rubrice BLOG na další články na Blogu klikněte na slovo BLOG. Vyzkoušejte také nový 7denní online kurz, který vám odkryje Váš skrytý podnikatelský talent.